معرفی نامزدهای جوایز سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی


به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی جشنواره، هیئت داوران در بخش های مختلف نامزدهای جوایز سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران را معرفی کردند.

* بخش اول: سینمایی
نامزدهای جایزه بهترین فیلم سینمایی ملی: تختی (تهیه کننده: سعید ملکان) – لاله (تهیه کننده: مرکز توسعه سینمای مستند و تجربی) – گیجگاه (تهیه کنندگان: میرولیاله مدنی و حنیف سروری) – بیرو (تهیه کننده: مجید برزگر)
نامزدهای جایزه بهترین کارگردانی سینمایی ملی: بهرام توکلی (تختی) – اسدالله نیک‌نژاد (لاله) – عادل تبریزی (گیج‌گاه) – مرتضی علی عباس میرزایی (بیرو)
نامزدهای جایزه بهترین بازیگر زن نقش اوّل ملی: سارا امیری (لاله) – ماهور الوند (تختی) – باران کوثری (گیجگاه) – ستایش تارانی (بیرو)
نامزدهای جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اوّل ملی: حسین بیرانوند (بیرو) – حامد بهداد (گیج‌گاه) – ایرج نوذری (لاله) – محسن تختی (تختی)
نامزدهای جایزه بهترین فنی-سینمایی ملی: حسن ایوبی (تدوین لاله) – حمید خضوعی آبیانه (فیلمبردار تختی) – تورج منصوری (فیلمبردار لاله) – کوهیار کلاری (فیلمبردار گیجگاه)
نامزدهای جایزه بهترین فیلم سینمایی بین الملل: برای دیه‌گو (مکزیک) – آخرین مسابقه (جمهوری چک) – نیمه من (فنلند) – نات اوت (کره جنوبی) – هشتاد و سه (هند) – آخرین قهرمان (آمریکا)

* بخش دوم: داستانی کوتاه و بلند
نامزدهای جایزه بهترین فیلم داستانی بلند ملی: لوفتاب (تهیه کننده: مسعود وزیری) – شماره ۲۹ (تهیه کننده: مریم خلیلی) – بزرگراه (تهیه کنندگان: سید امیر سیدزاده – محمد شماعیان)
نامزدهای جایزه بهترین بازیگر داستانی بلند ملی: مجید واشقانی (بزرگراه) – شبنم قلم‌خانی (بزرگراه) – حیدر رحیمی (لوفتاب)
نامزدهای جایزه ملی بهترین فیلم داستانی کوتاه: برنده (تهیه کننده: صادق حسینخانی) – تیغه (تهیه کننده: وحید کشاورز / انجمن سینمای جوانان رودبار) – کپسول (تهیه کننده: امیر پذیرفته / انجمن سینمای جوانان رفسنجان) – اسکلت (تهیه کننده: روح اله اکبری و فاطمه محسنی)
نامزدهای جایزه بهترین فیلم داستانی کوتاه بین الملل: حریف (ایتالیا) – نه خیلی دور (آلمان) – رختکن (فرانسه) – دریبل (شیلی)

* بخش سوم: مستند کوتاه و بلند
نامزدهای جایزه بهترین مستند بلند ملی: محلی برای فرشته ها نیست (تهیه‌کننده: محمد شکیبانیا – محسن شاه‌محمد میراب) – سمفونی حمید (تهیه‌کننده: جعفر صادقی) – سلاطین گل کوچیک (تهیه‌کننده: بهتاش صناعی‌ها) – آیدین (تهیه‌کننده: مهدی برجیان)
نامزدهای بهترین کارگردانی مستند بلند ملی: سام کلانتری (جایی برای فرشته ها نیست) – جعفر صادقی (سمفونی حمید) – اشکان مهریار (آیدین) – امیر زوینی (سلاطین گل کوچیک)
نامزدهای جایزه بهترین تحقیق و پژوهش مستند بلند ملی: سمفونی حمید (نویسنده: جعفر صادقی) – محل برای فرشته ها نیست (نویسندگان: سام کلانتری – مهران کاشانی) – تور برای ماست (نویسنده: حسین همایونفر و زهرا افشار) – آیدین (نویسنده) : اشکان مهریار)
نامزدهای جایزه بهترین مستند بلند بین الملل: دربی اورال (روسیه) – محدودیت‌های ما (یونان) – صدای شمشیر (فرانسه) – تا روز آخر برنده باش (یونان)
نامزدهای بهترین کارگردانی مستند بلند بین‌الملل: دربی اورال (روسیه) – محدودیت های ما (یونان) – تا روز آخر برنده باش (یونان) – صدای شمشیر (فرانسه)
نامزدهای جایزه بهترین مستند کوتاه ملی: پهلوان نمی‌میرند (تهیه‌کننده: رضا بطحائی) – وطن من (تهیه‌کننده: حسین همایونفر) – قهرمان (تهیه‌کننده: الهام‌لری) – دختر کوچ (تهیه‌کننده: روح‌الله اکبری)
نامزدهای جایزه بهترین تحقیق و پژوهش مستند کوتاه ملی: وطن من (نویسنده: حسین همایونفر)- دختر کوچ (نویسنده: روح‌الله اکبری) – قهرمان (نویسنده: الهام آقالری) – استادیوم (نویسنده: عادل انیسی)
نامزدهای بهترین کارگردانی مستند کوتاه ملی: وطن من (حسین همایونفر) – دختر کوچ (روح الله اکبری) – پهلوانان نمی‌میرند (رضا بطحایی ) – قهرمان (الهام آقالری)
نامزدهای جایزه بهترین مستند کوتاه بین الملل: نگه داشتن تنفس (لهستان) – آلامان (قرقیزستان) – عبور از زندگی (چین) – کشتی گیر جوان (ترکیه)
نامزدهای بهترین کارگردانی مستند کوتاه بین‌الملل: نگاه داشتن چشم (لهستان) – دوچرخه‌سوار (ترکیه) – آلامان (قرقیزستان)

سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران و پنجمین جشنواره بین المللی عکس ورزشی ایران دوشنبه، ۲۷ تیرماه در سالن راگادید مجموعه ورزشی انقلاب آغاز به کار می کند و پس از دو روز نمایش فیلم های منتخب در این مجموعه، چهارشنبه، ۲۹ تیرماه جشنواره برگزیدگان در مراسم اختتامیه در مجموعه فرهنگی غدیر معرفی می‌شوند.